Saturday, February 02, 2008

Contact us

Want to send us a message or ask us a question you would rather not put in the comments section. Perhaps you want to join us for a match and would like to find out where and when we will be meeting.

Your name or moniker


Your e-mail address


Message

5 comments:

 1. Merhaba,

  Eline sağlık, kaliteli bir futbol blogu yaratmışsınız. Biz de kısa bir süre önce sadece taraftarların yazıp çizdiği ve sadece futbola adanmış bir sosyal ağ sitesi açtık: www.ofansif.com

  3 sloganımız var: İlla ki Futbol, Tribün Demokrasisi ve Taraftar Basını. Spor basınının bugün hiçbir taraftarı tatmin etmediği hepimizin malumu, o yüzden taraftarın kendisine futbol tutkusunu ifade edebileceği araçlar sunmak burayı alternatif ve samimi bir futbol medyası haline getirmeyi hayal ediyoruz.

  Aynı kulvardayız ama birbirimize rakip değiliz, tam tersine eli kalem tutan taraftarları Ofansif'te görmeyi çok isteriz. Her tür işbirliğinden ve dışa açık bir yapıdan tarafız. Ofansif'teki her post'una kendi blog linkini eklemen, profilinde de blog linkini koyman mümkün. Blog trafiklerine de olumlu yansısın diye bu tür linklere "no follow" tanımlamadık zaten.

  Uzun sözün kısası Ofansif'i denemeni ve fikirlerinle, yazılarınla ve aklına gelebilecek her tür öneriyle bizimle temas etmeni umuyoruz.

  Kolay gelsin,

  tacide@ofansif.com
  -------------------------------------------------------------------
  www.ofansif.com - Tribünler İnternete İndi!
  -------------------------------------------------------------------

  ReplyDelete
 2. Tacide didn't quite get the idea that this page is for writing in the actual message section, not in the comments section. Oh well, I'm sure Eski Kanka Jim will translate for us soon....

  ReplyDelete
 3. Whaaaaaaaaat ????

  I have a better idea ..... Tacide, please send your message again in Ingallish !!!!

  ReplyDelete
 4. Hi there,
  I'm an English football blogger who's thinking of heading to Ankara for a game next weekend (7-10 Nov).

  I just wondered if you had any recommendations or tips? I see Ankaragucu are at home - are they affected by the Passolig or does it just apply to top flight teams?

  All the best,

  James

  The London Football Guide

  ReplyDelete
 5. Dear James, I've just posted something on your blog... your are more likely to see a response there.

  ReplyDelete